باسمه‌تعالی

 
دکتر حمید معینی سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی بیمه ابران به بیان دیدگاههای خود در خصوص مرکز پرداختند:
 

( ن و القلم و ما یسطرون )


شاعر نامی پارسی زبان در چند صد سال پیش شاه بیتی دارد که می فرماید:
 

 "توانا بود هر که دانا بود     زدانش دل پیر برنا بود"


ابتداً از خداوند متعال شکرگزارم و سپس از مدیران ارشد شرکت سهامی بیمه ایران و شرکت توسعه کسب و کار سبا که به بنده اعتماد کرده و مسیولیت و وظیفه سرپستی مرکز آموزش علمی کاربردی بیمه ایران را به اینجانب سپردند قدردان هستم ان شاءالله  با اتکای به خداوند متعال و حمایت مقامات ارشد و همراهی و همیاری همکاران بتوانم در سنگر دانشگاه موثر باشم.

اساتید، پیشکسوتان و دست اندرکاران صنعت بیمه استحضار دارند که دستیابی به جایگاه ایده آل کسب مقام اول در صنعت بیمه در منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی که در افق چشم انداز 1404 تدوین گردیده است و همچنین دستیابی به ضریب نفوذ 7 درصدی در پایان قانون برنامه ششم توسعه، وظیفه خطیر و سنگینی را بر دوش صنعت بیمه محول نموده است که لااقل یکی از اسلحه های این هماورد طلبی مجهز و مسلح شدن به آموزش و ارتقای دانش پرسنل و نمایندگان شرکت های بیمه می باشد که بر حسب تکالیف و مسئولیت خطیری که مرکز آموزش علمی کاربردی بیمه ایران به عهده آن واگذار شده است امید داریم که بتوانیم قدم هایی هرچند کوچک برداریم.

در این راستا خلق آموزش های مبتنی بر نیاز بازار کار از طریق شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در صنعت بیمه از وظایف مرکز در راستای ایفای مسئولیتهای اجتماعی می باشد. صنعت بیمه بیش از پیش نیازمند تحول در ارائه خدمات بیمه ای نوین و روشهای ارائه خدمات بیمه ای بروز است و معتقدیم پیشنهادات کاربردی در این حوزه ها از مراکز علمی باید ارائه شود. از طرف دیگر آموزش تخصصی و کاربردی کلیه افراد شاغل در صنعت بیمه اعم از مدیران تا عوامل نمایندگی ها، کارگزاران و ارزیابان خسارت در کنار سایر وظایف جزء اولویتهای مرکز خواهد بود.

به حول و قوه الهی با اعتقاد به اصل خودباوری، امیدوار به توسعه و سازندگی با اعتماد به نفس ملی و علمی در کنار یک دیگر در مسیر توسعه و پیشرفت کشورمان و خدمت به آحاد مردم نظام اسلامی گام برمی داریم.